Odkąd w moim domu zamieszkała sokowirówka (tak, tak, wiem- wyciskarka jest jeszcze fajniejsza, to pewnie będzie mój następny zakup, ale póki co jestem bardzo zadowolona z tego co mam), praktycznie codziennie piję świeże soki, a półki w kuchni są szczelnie wypełnione siatami z warzywami i owocami. Jeżeli jeszcze nie macie u siebie tego typu urządzenia albo brakuje Wam motywacji, aby częściej je odpalać (bo fakt, mycie całego sprzętu jest troszkę upierdliwe :D), to dziś postaram się Was przekonać, że warto!

1. Z 2 kilogramów marchewek otrzymacie litr soku. Kilogram marchewki kosztuje ok.2,50 zł. To świetna cena za taką ilość dobrego, świeżego, zdrowego produktu. Znacie soki jednodniowe w małych szklanych butelkach? Za 250 ml płacicie ok. 4 zł! Dużo ekonomiczniej wyjdzie Wam zakasanie rękawów i odpalenie wyciskarki lub sokowirówki :).

2. Kiedy ostatnio wsunęliście korzeń selera? Albo pietruszkę? Albo buraka? Jeśli nie jesteś warzywnym freakiem, to przypuszczam, że raczej tego nie robicie. Sokowirówka czy wyciskarka pozwoli Wam włączyć do diety te warzywa, zioła czy owoce, które są zdrowe, ale niekoniecznie smaczne. Jeżeli natomiast dodacie je do soku w niewielkich ilościach, nie będą wyczuwalne, ale wykonają swoje zadanie – wzbogacą Wasz posiłek.

 

3. Obróbka cieplna- gotowanie, pieczenie, smażenie – pozbawia produkty składników odżywczych. W sokach dostarczamy naszemu organizmowi budulca w niezmienionej jakości!

4. Lubicie nabiał, mięso, cukier, białe pieczywo? To produkty zakwaszające, na krótką metę nie zrobią nam nic złego, ale warto wprowadzić do swojej diety takie produkty, które są zasadotwórcze i obojętne. Świeże soki świetnie odkwaszają nasz organizm!

5. Świeże soki wspomagają naszą odporność. Dlaczego? Bo to prawdziwa bomba witaminowa! Zima to świetny czas na rozpoczęcie picia soków- wszyscy wokoło kichają i prychają. Ja zrobiłam sobie tygodniową przerwę w sokach, bo mój grafik był na tyle napięty, że nie miałam czasu zrobić zakupów i niestety ale dopadło mnie przeziębienie. Wcześniej nie dawałam się zarazkom, echhh! Wczoraj pobiegłam po marchewki i pomarańcze do Biedry i więcej nie dopuszczę do tego, żeby w moim domu nie było warzyw!

6. Świeże soki są PRZEPYSZNE!!!! 😀

A teraz przepis na mój ulubiony sok, chociaż trudno nazwać to chyba przepisem, bo potrzebujecie od tego tylko dwa składniki: marchewki (trzy większe) i korzeń selera (połowa większego). To cudowna bomba energetyczna, seler dodaje charakteru słodkiej marchewce. Pyszka!