1. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu
W Święta, drogie Panie, wszystko idzie w cycki. Serio. Potwierdzona informacja od Św. Mikołaja ;). Panom podobno idzie w mózgi, ale tego już nie jestem pewna!

2. Trójkąciki
Czysta perwersja: kocyk+gorąca czekolada (albo grzaniec albo herbata!)+dobra książka. Lenistwo nigdy nie daje tyle radości, co w Święta!

3. Mnóstwo szkockiej kraty
Kocham szkocką kratę. Kojarzy mi się z pomocnikami Św. Mikołaja i przypuszczam, że tylko w ostatnich dniach grudnia byłoby mi wybaczone miksowanie różnych rodzajów kraty. Razem z zielonymi rajstopami. I brokatowymi butami. A co!

4. Cały dzień w piżamie!
Znacie to, prawda :D?

5. Mili ludzie!
Niesamowite, jak krótkie „wesołych świąt” rzucone do pani w spożywczaku potrafi sprowokować ją do uśmiechu. Testowane na wielu osobach, działa za każdym razem. Magia.

6. Bliskie spotkanie trzeciego stopnia …
… z ciotkami, których nie widzę przez cały rok. Okazuje się, że mimo że nie widzimy się regularnie, to nigdy nie tracimy tematów do rozmowy. Lubię to!

7. Smaki i zapachy
Kiedy najlepiej smakuje grzaniec, marcepan, pierniczki? Z czym kojarzy Wam się zapach pomarańczy, goździków i choinki? Ja mam tylko jedno skojarzenie :D!

8. Filmy i muzyka
Kevin Sam w Domu, Witaj Święty Mikołaju, Love Actually, Holiday … Niezależnie od tego, ile razy widziałam te filmy, w Święta znowu po nie sięgnę. Wy też, prawda :)? A przy „Have yourself a merry little christmas” Franka Sinatry (i Judy Garland) wiecznie ryczę!

9. PREZENTY!!!
Wiecie, że mam fruzia na tym punkcie. Kompletnego. Gromadzenie prezentów zaczynam w październiku-listopadzie. Przed Wigilią popatrzyłyśmy razem z Mamą krytycznym okiem pod choinkę, gdzie piętrzyły się dzikie stosy i stwierdziłyśmy jednogłośnie, że „jesteśmy nieźle popieprzeni”. Ojtam ojtam, raz w roku możemy, prawda :D?

10. Święty Spokój
To czas absolutnego resetu, wyciszenia się. Spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Bez nerwów, bez pośpiechu (chociaż nie wiem jak Wy, ale ja tam uwielbiam ten przedświąteczny pęd i stres :D). Uwielbiam grudzień :)!

________________________________________________________
sukienka/dress: Romwe
kurtka/coat: allegro
buty/boots: Deezee
torebka/bag: Michael Kors

fot. Kejtt